Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Оберігайте своїх дітей від важкої недуги!

Новина
03.02.2022

Міністерством охорони здоров’я України, з метою реагування на спалах поліомієліту в країні (Рівненська та Закарпатська області), відповідно наказу МОЗ України від 30.12.2021р №2922 «Про затвердження Плану заходів з реагування на спалах циркулюючого вакциноспорідненого поліовірусу тип 2»,  розпочата кампанія імунізації проти поліомієліту дитячого населення.

Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання, яке викликає поліовірус. Перебіг хвороби характеризується ураженням центральної нервової системи, з виникненням парезів і паралічів, іноді може закінчуватися смертю хворого. Вірус поліомієліту поширюється від людини до людини через грязні руки, фекалії, слину, особливо через заражену їжу та воду. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти віком до п’яти років.

Поліомієліт невиліковний, на сьогодні не існує спеціального противірусного лікування цього захворювання. Але його поширенню можна запобігти завдяки щепленням: дітей вакцинують у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 14 років. Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя.

Ліків проти поліо не існує. Єдиним захистом є вакцинація.

Сьогодні загроза інфікування поліомієлітом серед дітей особливо висока.   

Якщо ви маєте дітей до 6 років і пропустили щеплення від поліо (відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень їх роблять у 2, 4, 6 і 18 місяців, 6 і 14 років), будь ласка, відвідайте Вашого сімейного лікаря, щоб надолужити пропущені дози. Це допоможе захистити дитину від інфікування та невиліковного паралічу.


Начальник Коломийського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»   ІВАН КОВАЛЬЧУК

2022 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше