Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Як роботодавцю офіційно оформити найманого працівника?

Новина
31.01.2020

Роботодавець, у якого є необхідність прийняти на роботу працівника зобов’язаний виконати певні кроки для його офіційного працевлаштування.
По-перше - укласти з найманим працівником трудову угоду (контракт, договір) у письмовому вигляді. Видати наказ про прийняття працівника на роботу та надіслати повідомлення до податкової інспекції за місцем реєстрації.
По-друге - в обов’язковому порядку передбачити в трудовій угоді форму оплати праці, врахувавши при цьому, що заробітна плата не може бути меншою ніж мінімально встановлений розмір. Зокрема, в 2020 році цей показник становить - 4723 гривні.

При виплаті місячної заробітної плати роботодавець зобов'язаний з нарахованої зарплати утримати та перерахувати до бюджету: 18 відсотків податку на доходи фізичних осіб, 1,5 відсотка військового збору, а також сплатити 22 відсотка єдиного соціального внеску.

Для прикладу: При нарахуванні працівнику заробітної плати в розмірі 4723 гривні роботодавець має утримати з працівника ПДФО (18%) - 850,14 грн, військовий збір (1,5%) - 70,85 гривень та виплатити найманому працівнику - 3802,01 грн.

Крім того, роботодавець за найманого працівника має сплатити на нараховану заробітну плату єдиний внесок (22%), який становить 1039,06 гривень. 

Нагадаємо, що за порушення трудового законодавства передбачені значні суми штрафів. Так, штраф за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час та виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків складає на сьогодні 141690 грн за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. 

Водночас повідомляємо, що працівники податкової служби спільно з представниками Держпраці за дорученням Прем’єр-міністра України від 22.01.2020 року №2313/0/1-20 будуть проводити заходи з детінізації зайнятості населення. В першу чергу буде проведена роз'яснювальна робота з суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, харчування з метою недопущення до роботи працівників без оформлення трудових відносин. 

Після роз’яснювальних заходів працівники контролюючих органів будуть проводити перевірки зазначених суб’єктів господарювання щодо дотримання законодавства про працю. 

Нагадуємо, що офіційне працевлаштування - це захист соціальних інтересів громадян, гарантування права на соціальні виплати та пенсійне забезпечення. Крім того, нелегальна праця знижує доходи державного бюджету, а отже і можливість фінансування державних програм соціального спрямування.

Офіційний веб-портал Державної податкової служби України: tax.gov.ua

Офіційний веб-портал територіальних органів ДПС області: if.tax.gov.ua

Інформаційно-довідковий департамент ДПС України: 0-800-501-007.

 

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ РОБОТОДАВЦІВ, ЗА ПОРУШЕННЯ ПОВЯЗАНІ З ВИКОРИСТАННЯМ НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ БЕЗ ОФІЦІЙНОГО ОФОРМЛЕННЯ У 2020 РОЦІ

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ РОБОТОДАВЦЯ

ПОРУШЬННЯ ПОВ’ЯЗАНІ 3 ВИКОРИСТАННЯМ НЕЗАДЕКЛАРОВАНОЇ ПРАЦІ

4 723 грн.

штраф у розмір- 1 мінімальної заробітної плати за кожного працівника

НЕПОДАННЯ ПОВІДОМЛЕННЯ ПОДАТКОВІЙ СЛУЖБІ ПРО ПРИЙНЯТТЯ НА РОБОТУ' НАЙМАНОГО ПРАЦІВНИКА

141 690 грн.

ШТРАФ У РОЗМІРІ 30 МІНІМАЛЬНИХ ЗАРОБІТНИХ плат ЗА КОЖНОГО ПРАЦІВНИКА

ВИПЛАТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ (ВИНАГОРОДИ) БЕЗ НАРАХУВАННЯ ТА СПЛАТИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ ТА ПОДАТКІВ

ОФОРМЛЕННЯ ПРАЦІВНИКА НА НЕПОВНИЙ РОБОЧИЙ ЧАС У РАЗІ ФАКТИЧНОГО ВИКОНАННЯ РОБОТИ ПОВНИЙ РОБОЧИЙ ЧАС, УСТАНОВЛЕНИЙ НА ПІДПРИЄМСТВІ

ПІДМІНА ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ЦИВІЛЬНИМИ ВИКОРИСТАННЯ ПРАЦІ НАЙМАНОЇ ОСОБИ БЕЗ УКЛАДЕННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ

(виконує певні трудові функції за посадою на постійному робочому місці, зобов'язаний дотримуватись внутрішнього розпорядку, отримує від вас винагороду періодично на постійній основі, виконує роботу виключно на вашу користь як роботодавця під вашим контролем)

ФАКТИЧНИЙ ДОПУСК ПРАЦІВНИКА ДО РОБОТИ БЕЗ ОФОРМЛЕННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ (КОНТРАКТУ)

17 000 - 34 000 грн.

штраф у розмірі 1000-2000 НМДГ

+ 141 690 грн.

штраф у розмірі 30 мінімальних з/п  кожного працівника

ЗДІЙСНЕННЯ Г ОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ БЕЗ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ЯК СУБ'ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ І ПРИ ЦЬОМУ ВИКОРИСТАННЯ НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше