Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
keyboard_backspace
Повернутися до новин

Звіт голови Нижньовербізької сільської ради Ярослава М’якущака за 2024 рік.

Новина
18.03.2025

Підтримка Збройних Сил України

Протягом року Нижньовербізька сільська рада докладала зусиль для підтримки Збройних Сил Україні та наданні допомоги для відсічі збройної агресії  російської федерації.

Так за 2024 р. сільська рада загалом профінансувала з сільського бюджету 9 мільйонів 339 тисяч грн. на потреби Збройних Сил.  З яких        5,79 млн. грн. профінансовано на підтримку військових з Нижньовербізької територіальної громади та членів їх сімей, крім того 3,549 млн.грн. профінансовано відповідно до запитів сил оборони на закупівлю військового спорядження.

Облаштування укриттів у закладах громади, цивільний захист, оповіщення населення  

Протягом звітного року сільська рада облаштувала укриття для всіх учасників навчального процесу у всіх населених пунктах громади. З цією метою з сільського бюджету було виділено кошти в сумі 1 млн. 871 тис.грн.

Крім того, сільська рада передала трансферт з сільського бюджету в сумі 100 тис.грн. органам управління вищого рівня на облаштування фортифікаційних споруд.

Для підтримки Добровільного формування територіальної громади з сільського бюджету профінансовано 187,4 тис.грн.

На заходи з мобілізаційної підготовки профінансовано 27,5 тис.грн.

Завершено встановлення системи оповіщення населення про надзвичайні ситуації чи воєнні дії, яка встановлена на вимогу органів влади у всіх населених пунктах громади. У 2024р. для встановлення системи оповіщення з сільського бюджету профінакнсовано 749,5 тис.грн.

Будівництво дамб для захисту від підтоплення.

Нижньовербізька сільська рада докладає всіх зусиль для  продовження будівництва водозахисних дамб та регулювання річок Сопівка, Лючка та Пістинька для захисту від підтоплення та затоплення с.Нижній Вербіж. За сприяння голови облдержадміністрації Світлани Онищук з обласного бюджету у 2023р. виділені кошти в сумі 4 млн.грн. Роботи по зазначеному об’єкту  тривали протягом 2023-2024р. Вже у 2025р. Івано-Франківська обласна рада та облдержадміністрація додатково виділили на даний об’єкт будівництва кошти в сумі 12,6 млн.грн. На даний час роботи продовжуються.

 У подальшому сільська рада продовжить виготовлення документації на наступні відрізки дамб у всіх населених пунктах громади для захисту людей від підтоплень, адже можливості сільського бюджету не співмірні з необхідною сумою коштів для будівництва всіх дамб та берегоукріплень.

Будівництво дамб у с.Нижній Вербіж

Ліквідація наслідків повені липня 2023р.

За кошти обласного бюджету відновлено зруйнований липневою повінню 2023р. міст у с.Великий Ключів через р.Ключівка по вул.Коновальця. Після руйнування повінню моста близько 800 жителів села залишилися відрізаними від транспортного сполучення. Будівництво моста тривало протягом 2023-2024 рр. У 2024р. для відновлення моста профінансовано 794,6 тис.грн. з обласного бюджету.

Відновлений міст через р.Ключівка у с.Великий Ключів, вул.Коновальця

За кошти сільського бюджету відновлено міст через р.Керлибага у с.Великий Ключів по вул.Шухевича, який також був зруйнований повінню у липні 2023р. Вартість відновлювальних робіт складає 452,8 тис.грн.

Співпраця Нижньовербізької сільської радиз Програмою USAID DOBRE

У 2024 р. продовжувалася співпраця Нижньовербізької сільської ради з Програмою USAID DOBRE.  Нижньовербізька сільська рада співпрацює з Програмою DOBRE з 2017р.  Наша громада є однією з трьох громад Івано-Франківської області з ким Програма DOBRE   співпрацювала у 2024р. Зокрема протягом звітного року  Нижньовербізька сільська рада отримала від Програми USAID DOBRE:

- в межах проєкту місцевого економічного розвитку вантажний автомобіль Peugeot Boxer вартістю близько 1,3 мільйона гривень.

Отриманий від Програми USAID DOBRE вантажний автомобіль Peugeot Boxer

у 2024р. нашій громаді також був переданий від Програми DOBRE новий трактор екскаватор JCB вартістю 2,67 мільйона гривень.

Завершено реалізацію проекту молодіжних ініціатив.

Нові спортивні майданчики були встановлені у Спаській гімназії та Ковалівському ліцеї.

Дані майданчики встановлені за підтримки Програми DOBRE у рамках проекту молодіжних ініціатив.

Минулого року під час оголошення конкурсу проектів молодіжна рада громади подала на конкурс 5 проектів. У ході онлайн голосування, відбору проектів конкурсною комісією, переміг саме проект «Облаштування вуличного молодіжного простору у селі Спас та селі Ковалівка Нижньовербізькій ТГ».

Спортивні майданчики у с.Спас та у с.Ковалівка

Завершено реалізацію міжмуніципального проєкту «Роверове Покуття». У спільному проекті з розвитку велотуризму взяли участьНижньовербізька сільська рада , Коломийська міська рада, Печеніжинська селищна рада, та Ланчинська селищна рада

Проєкт виконувався за підтримки Програми USAID DOBRE та проєкту «Партнерство для розвитку міст» (проект ПРОМІС) Міністерства міжнародних справ Канади. У рамках проекту громади облаштували туристичні веломаршрути для сприяння туристичної привабливості громад.

Ремонт доріг обласного значення за кошти сільського бюджету

Проводився поточний ямковий ремонт асфальтованих доріг в громаді, які перебувають на балансі облдержадміністрації. За кошти сільського бюджету в сумі  621  тис.грн., які Нижньовербізька сільська рада  передала обласному бюджету для ДП "ДОРОГИ ПРИКАРПАТТЯ" проведено ремонт найскладніших ділянок обласних та районних доріг в межах с. Нижній Вербіж, с. Спас та с. Ковалівка, а саме:

  • Дорога «О090704 Нижній Вербіж–Цуцулин» (частини дорожнього покриття в межах населених пунктів села Нижній Вербіж та села Спас);
  • Дорога «С090709 Мишин–Спас» (частини дорожнього покриття в межах населеного пункту села Ковалівка).

Хоча ці дороги не перебувають на балансі сільської ради, та їх ремонт повинен забезпечуватися з коштів Державного бюджету, розуміючи складну ситуацію, спільно з депутатським корпусом, було прийнято рішення передати кошти до області для того, щоб зберегти проїзну здатність цих доріг.

Ремонт дороги обласного значення у с.Нижній Вербіж

Розвиток освіти та культури у громаді

В  Нижньовербізькій сільській територіальній громаді функціонує 3 заклади дошкільної освіти (8 груп) та дошкільний підрозділ при Спаському ліцеї ( 2 групи). У закладах дошкільної освіти виховується 229 дітей, з них 18 дітей учасників бойових дій, 26 дітей із сімей багатодітних, 8 дітей із малозабезпених сімей та 1 дитина інвалід. У закладах дошкільної освіти створено1 інклюзивну групу, де виховується дитина з особливими освітніми потребами.

У 6 закладах загальної середньої освіти організовано освітній процес для 1343 здобувачів освіти. Для 17 дітей з особливими освітніми потребами функціонує 15 інклюзивних класів, 2 учнів за станом здоров’я організовано освітній процес за  індивідуальною формою навчання.  Нижньовербізькою сільською радою укладена угода з Підгайчиківським інклюзивно-ресурсним центром про надання корекційних занять та проведення висновків для дітей з особливими освітніми потребами. У гімназіях та ліцеях навчаються 29  дітей з територій де ведуться бойові дії, 27 дітей інвалідів, 7 дітей сиріт та позбавлених батьківської опіки та 78 дітей батьки яких є учасниками бойових дій. За кошти місцевого бюджету харчувалися діти пільгових категорій  у 2024 році.

У закладах загальної середньої освіти успішно функціонують гуртки та  факультативи. За кошти державного бюджету профінансовано 41 години гурткової роботи та факультативів, з місцевого бюджету профінансовано 62 години.

243 учні закладів загальної середньої освіти брали участь у ІІ (зональному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, з них перемогу на ІІ етапі здобули 119 учнів. Переможцями обласного етапу Всеукраїнських олімпіад стали 14 учнів:

  • 1 місце - 4 учні,
  • 2 місце - 2 учні,
  • 3 місце – 8 учнів.

 10 учнів та 2 колективи (1 місця) були переможцями обласних творчих конкурсів, зокрема

  • 1 місце - 4 учні,
  • 2 місце - 1 учень,
  • 3 місце – 5 учнів.

          Для нагородження переможців відповідно програми розвитку освіти Нижньовербізької сільської ради  з місцевого бюджету було виділено 39,2 тисяч гривень. Випускниці Ковалівського ліцею Софія ЖМУНДУЛЯК вручено сертифікат на суму 4000 гривень за відмінне проходження національного мультимедійного тесту, а саме учениця отримала  200 балів з української мови.

Команда «Три відтінки життя» Нижньовербізького ліцею  зайняла ІІ місце в ІІІ (обласному етапі ) конкурсу «Серцем єдиним, ми – Україна» та була нагороджена поїздкою до Німеччини.

Голова ОДА Світлана Онищук вручає грамоту за зайняте 2 місце в обласному творчому проєкті «Серцем єдиним, ми – Україна!» команді Нижньовербізького ліцею

У 2024 році під керівництвом Руслана ВОРОНЮКА  вчителя фізичної культури Нижньовербізького ліцею імені Героя України Олександра Кукурби  започатковано проведення спортивної спартакіади серед здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти в пам’ять загиблих героїв Нижньовербіьзкої територіальної громади.

Вихованці Нижньовербізької дитячої школи мистецтв у 2024 році здобули 4 перемоги ( 3 перших та 1 друге місце) в Всеукраїнському конкурсі цимбалістів імені Олени Костенко, 1 переможець Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Дивограй», 2 переможці  обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої…»та 1 місце на обласній виставці-конкурсі «Майбутнє країни у мріях дитини».

    У 2024 навчальному році розпочалося проведення фізкультурно оздоровчих заходів та змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» під гаслом «Разом Переможемо».

У 2024році січня по листопад безкоштовно, за рахунок місцевого бюджету, харчувалося 267 дітей. З них: (100%) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  68 (100%) вихованців  із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», 20 (100%) дітей,  батьки яких були або є учасниками АТО,  69 (100%) дітей, батьки яких є учасниками бойових дій та 34 ( 100%) учнів із внутрішньопереміщених осіб. Відповідно до подання керівників закладів загальної середньої освіти 6 дітям учасників бойових дій були придбані шкільні рюкзаки з канцтоварами для першого класу.

Чимало проблем виникало  з організації  підвозу здобувачів освіти.  На даний час підвіз дітей здійснюється 3 автобусами. Потребують підвозу 537 учень та 25 учителів.  Шкільними автобусами підвозяться 298 здобувачів освіти, не підвозяться Великоключівського ліцею та Мишинської гімназії. Всі заклади освіти  забезпечені педагогічними кадрами.

Питання, яке потребує постійної уваги – утримання навчально-матеріальної бази закладів освіти. Основною проблемою є відсутність спортивних залів у Нижньовербізькому, Ковалівському ліцеях та Спаській гімназії.  Нижньовербізькою сільською радою виготовлено проєктно кошторисну документацію спортивного залу Нижньовербізького ліцею.

Педагогічні працівники Великоключівського та Нижньовербізького ліцею на волонтерських засадах, у вільний від роботи час готують їжу для наших захисників. Всі заклади освіти громади допомагають ЗСУ у боротьбі з окупантами.

Протягом 2024 року на подвір’ї Ковалівського ліцею було встановлено бруківку, в Спаській гімназії замінено електропроводку та оновлено фасад. До нового навчального року проведено відповідно вимог найпростіші укриття закладів освіти, у Нижньовербізькому ліцеї імені Героя України Олександра Кукурби проведено заміну обшивки дверей (металеві двері).

    При закладах культури працюють 8 фольклорно аматорських колективів, які були учасниками різних конкурсів. В дитячій школі мистецтв Нижньовербізької сільської ради навчається 105 учнів за різними напрямками.

Великий внесок у 2024 році у культурне життя нашої громади брала молодь та громадскість сіл.

Працівники культури є волонтерами, кожен вносить лепту до Перемоги, не здаємося, адже саме культурне життя має нести українську ідею, час якої настав.  У січні аматорські колективи всіх закладів культури організували загальну розколяду «Різдво у громаді», а аматорський драматичний колектив Народного дому села Нижній Вербіж поставив сценку «Різдво у війну». Брали участь у обласних проєктах та обміні досвідом, відбулась поїздка в місто Боргоманеро (Італія). У Нижньому Вербіжі на свято Воскресіння Господнє біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці започатковано «Великодні гаївки», участь брали всі гуртки з нашої громади.  До Дня Незалежності України було проведено захід «Здибанка у Вербіжі» на якому були присутні гості та учасники з інших громад На даному заході волонтери провели збір коштів для потреб Збройних Сил України. У день храмового свята Різдва Пресвятої Богородиці відбувся благодійний «Творчий вечір молоді територіальної громади». Молодь зібрала кошти для учасника танцювального колективу, який боронить нашу землю від ворога на придбання автомобіля.

Етнічно-культурний фестиваль «Здибанка у Вербіжі»

Учасники аматорського народного хореографічного колективу «Гомін Карпат» Народного дому с. Нижній Вербіж, під керівництвом Мар’яни  Марук та Ольги Уштан, пройшли до III туру VII Всеукраїнського конкурсу імені Павла Вірського,  та здобули 1 місце в категорії F серед сільських колективів України.

Народний хореографічний колектив «Гомін Карпат» Народного дому с.Нижній Вербіж

Сільська рада долучилася до проведення IV Повстанського фестивалю "Покрова", що відбувся 02 жовтня 2024 року у с. Великий Ключів Нижньовербізької громади.

Повстанський фестиваль "Покрова» у с.Великий Ключів

У  2024 році в селі Нижній Вербіж на «Алеї Слави» встановлено та посвячено банери загинувшим Героям: Морозюку Миколі, Гончаруку Василю, Олексюку Дмитру, Казаєву Вадиму, Винничуку Андрію. На Ковалівському ліцеї встановлено та відкрито меморіальну дошку жителю села Ковалівка воїну Морозюку Миколі.

В червні 2024 року 2  народні аматорські вокальні колективи підтвердили та захистили звання Народного.

    В кожному закладі освіти Нижньовербізької сільської ради до Великодніх свят проведені майстер класи з матерями, дружинами та дітьми наших воїнів де всі мали можливість навчитися розпису писанок. У вересні проведено майстер-клас з художнього розпису. На один із заходів була запрошена мама Героя України Тарабалка.

Фінанси. Бюджет громади.

 Загальна характеристика виконання бюджету Нижньовербізької сільської територіальної громади

До складу Нижньовербізької сільської територіальної громади увійшло 6 населених пунктів: село Верхній Вербіж, село Великий Ключів, село Мишин, село Нижній Вербіж, село Ковалівка, село Спас.

Населення громади, згідно реєстру територіальної громади, станом на 01.01.2025 року складає 13121 осіб.

За 2024 рік до бюджету Нижньовербізької сільської територіальної громади надійшло (без урахування міжбюджетних трансфертів) 39120,4 тис. грн. доходів загального та спеціального фондів, що складає 118,9 до плану з урахуванням змін на 2024 рік, у тому числі:

  • доходів загального фонду зараховано – 32648,3 тис. грн., або 103,7 відс. до плану з урахуванням змін на 2024 рік;
  • доходів спеціального фонду зараховано – 6472,1 тис. грн., або 455,2 відс. до плану з урахуванням змін на 2024 рік.

Показники соціально – економічного розвитку об’єднаної територіальної громади

Інвестиційна та зовнішньоекономічна діяльність

Нижньовербізька сільська рада є переможцем другого раунду Програми USAID (Агентство США з міжнародного розвитку) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Глобал Комьюнітіз (Global Communities) виконує п’ятирічний проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). У 2024 році Нижньовербізькій територіальній сільській громаді у рамках програми DOBRE-2 надійшло технічної допомоги на суму 4686,2 тис. грн.

Сфера торгівлі

 На території Нижньовербізької сільської територіальної громади підприємницькою діяльністю займаються 358 фізична особа – підприємець. Основними видами підприємницької діяльності є торгівля. 

Оплата праці та ринок праці

Станом на 01.01.2025 року заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах Нижньовербізької сільської територіальної громади відсутня.

Населення

Зберігається негативна тенденція з демографією. Чисельність наявного населення Нижньовербізької сільської територіальної громади, згідно реєстру територіальної громади, станом на 01.01.2025 року складає 13121 осіб.

 Доходи

За 2024 рік до бюджету Нижньовербізької сільської територіальної громади поступило доходів загального та спеціального фондів (без урахування міжбюджетних трансфертів) у сумі 39120,4 тис. грн., що на 11310,6 тис. грн., або 40,7 відс. більше порівняно з попереднім роком. Виконання початкових планових показників складає 128,6 відсотка. Виконання уточнених планових показників складає 105,6 відсотка. У порівнянні із 2021 роком, у 2024 році доходів загального та спеціального фондів надійшло на 14777,5 тис. грн. більше.

Доходів загального фонду надійшло 32648,3 тис. грн., що на 5306,1 тис. грн. більше у порівнянні з 2023 роком. Виконання початкових планових показників складає 111,0 відсотка. Уточнені планові показники виконано на 103,7 відсотка. У порівнянні із 2021 роком, у 2024 році доходів загального фонду надійшло на 10684,4 тис. грн. більше.

Виконання бюджету Нижньовербізької сільської територіальної громади в розрізі податків і зборів характеризується наступним

Податок на доходи фізичних осіб продовжує зберігати позицію найвагомішого за обсягом джерела дохідної частини бюджету Нижньовербізької сільської територіальної громади, його частка від усіх надходжень загального фонду складає 52,1 відсотка. За 2024 рік надійшло до бюджету Нижньовербізької сільської територіальної громади цього податку 17019,3 тис. грн., при плані з урахуванням змін 16175,0 тис. грн., що складає 105,2 відс. до уточненого плану (+ 844,3 тис. грн.).

Найбільшими платниками податку на доходи фізичних осіб є бюджетні установи Нижньовербізької сільської територіальної громади.

Найбільші бюджетоутворюючі підприємства та установи Нижньовербізької сільської  територіальної громади

Назва підприємств, установи

Надходження податку на доходи фізичних осіб

(у відрахуваннях),

тис. грн.

Питома вага в загальній сумі надходжень, %

Нижньовербізька сільська рада

2092,3

12,3

Спаський ліцей імені Івана Франка

934,6

5,5

Нижньовербізький ліцей імені Героя України Олександра Кукурби

1332,7

7,8

Великоключівський ліцей

956,4

5,6

КНП «ЦПМСД Нижньовербізької сільської ради»

873,8

5,1

Ковалівський ліцей

697,0

4,1

Філія «Коломийське лісове господарство»

1116,4

6,6

 

17019,3

100,0

Аналіз в розрізі основних джерел надходжень:

  • єдиний податок є другим за обсягом джерелом наповнення загального фонду бюджету Нижньовербізької сільської територіальної громади, питома вага якого у загальному обсязі складає 27,4 відсотка. У 2024 році надходження цього податку склали 8936,4 тис. грн., що на 2152,9 тис. грн., або 31,7 відс. більше минулого року. Виконання уточнених планових показників на звітний період складає 103,3 відс. (+ 287,9 тис. грн);
  • податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки зараховано 2662,2 тис. грн., при уточненому плані 1938,3 тис. грн., що складає 137,3 відс. до уточненого плану. Зазначений податок займає третю позицію до загальної суми надходжень та складає 8,2 відсотка.
  • плата за землю займає четверту позицію. Питома вага податку, у загальному обсязі надходжень, складає 6,1 відсотка. У 2024 році надходження цього податку склали 1995,6 тис. грн., що на 906,0 тис. грн. менше минулого року. Виконання уточнених планових показників на звітний період складає 74,7 відс. (- 675,6 тис. грн);
  • акцизний  податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо) займає п’яту позицію. Питома вага податку, у загальному обсязі надходжень, складає 3,8 відсотка. Надійшло цього податку 1256,8 тис. грн., при уточненому плані 1141,8 тис. грн., що складає 110,1 відс. до плану.

До спеціального фонду бюджету Нижньовербізької сільської територіальної громади (без врахування міжбюджетних трансфертів) надійшло 6472,1 тис. грн., що складає 455,2 відс. до плану на 2024 рік. Найбільшу питому вагу у складі доходів спеціального фонду займають власні надходження бюджетних установ – 93,6 відс. (6061,8 тис. грн.).

Видатки та заборгованість

По видатках загального фонду бюджет Нижньовербізької сільської територіальної громади за 2024 рік виконаний на 95,2 відсотка до уточненого річного призначення, або недовиконано на 5370,6 тис. грн. (призначено по бюджету на рік з урахуванням змін 110799,8 тис. грн., використано протягом звітного періоду 105429,2 тис. грн.).

Виконання бюджету Нижньовербізької сільської територіальної громади за 2024 рік в розрізі галузей є наступним:

Державне управління

В 2024 році за бюджетною програмою «Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад» на утримання сільської ради по загальному фонду використано 11284,0 тис. грн., при плані з урахуванням змін 11870,7 тис. грн., що складає 95,1 відс. (недовикористано – 586,7 тис. грн.).

Для виплати заробітної плати, при уточненому плані на рік 8727,3 тис. грн. кошти використано на суму 8580,0 тис. грн., що складає 98,3 відс. до уточненого призначення.

Відповідно для виплати нарахувань на оплату прац,» при уточненому плані 1848,9 тис. грн., використано 1791,5 тис. грн., тобто кошти освоєно на 96,9  відсотка.

Для оплата комунальних послуг та енергоносіїв при плані з урахуванням змін 632,5 тис. грн., використано кошти в сумі 513,0 тис. грн., або недовикористано 119,5 тис. грн., в зв’язку з економією споживання енергоносіїв в натуральних показниках та проведених тендерних процедур закупівлі.

Проводилось фінансування по коду «Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку» здійснено видатки на суму 12,7 тис. грн., в тому числі за навчання «Правила безпеки систем газопостачання», «Військовий облік на підприємствах. Стандарт», «Охорона праці» (оплата згідно із законодавством післядипломної підготовки (перепідготовки) кадрів, підвищення кваліфікації кадрів за договорами у закладах, які мають необхідну ліцензію на проведення таких навчань, та/або результатом яких є отримання посвідчення (сертифіката) установленого зразка щодо набуття відповідних професійних навиків; оплата підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування за договорами у закладах освіти, підприємствах, установах, організаціях будь-якої форми власності, які мають необхідну ліцензію на проведення таких професійних навчань або які провадять освітню діяльність без відповідної ліцензії, та результатом яких є отримання відповідного документу про підвищення кваліфікації (сертифікат, посвідчення, свідоцтво тощо) згідно із законодавством).

В 2024 році на утримання центру надання адміністративних послуг Нижньовербізької сільської ради по загальному фонду використано 1539,6 тис. грн., при плані з урахуванням змін 1599,4 тис. грн., що складає 96,3 відс. (недовикористано – 59,8 тис. грн.).

Для виплати заробітної плати використано кошти на суму 1251,9 тис. грн., що складає 99,5 відс. до уточненого призначення.

Для оплати нарахувань на оплату праці використано 245,3 тис. грн.

В 2024 році на утримання фінансового відділу Нижньовербізької сільської ради по загальному фонду використано 1481,0 тис. грн.

Для виплати заробітної плати профінансовано кошти на суму 1187,5 тис. грн. Відповідно для фінансування нарахувань на оплату праці використано 262,4 тис. грн.

По бюджетній програмі «Інша діяльність у сфері державного управління» здійснено видатків на суму 354,1 тис. грн. Вказані видатки здійснено на виконання Програми розвитку місцевого самоврядування в Нижньовербізькій сільській територіальній громаді на 2023-2025 роки.

Освіта

Фінансування установ освіти у 2024 році здійснювалося за рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету, дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету та коштів бюджету Нижньовербізької сільської територіальної громади.

На утримання установ освіти Нижньовербізької сільської територіальної громади по загальному фонду у 2024 році використано 73358,3 тис. грн.

По бюджетній програмі  «Надання дошкільної освіти» по загальному фонду використано 7832,9 тис. грн.

Для виплати Заробітної плати використано 5344,5 грн. Відповідно для виплати нарахувань на оплату праці використано 1227,6 тис. грн.

На придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів використано 0,8 тис. грн., при плані на рік з урахуванням змін 12,0 тис. грн. Кошти невикористано у зв’язку з відсутністю у продажі необхідних медикаментів та медичного інвентарю.

На харчування дітей закладів дошкільної освіти використано 476,6 тис. грн.

На оплату комунальних послуг та енергоносіїв установами дошкільної освіти у звітному періоді використано 372,8 тис грн.

На створення безпечного освітнього середовища у закладах дошкільної освіти на придбання будівельних матеріалів (залізобетонні блоки та металеві двері) профінансовано 95,6 тис. грн.

Видатки по спеціальному фонду по установах дошкільної освіти склали 667,7 тис. грн.

Для оплати продуктів харчування за рахунок батьківської плата за перебування дітей у дошкільних закладах використано 495,9 тис. грн.

На проведення капітальних видатків закладів дошкільної освіти за рахунок коштів сільського бюджету використано 171,8 тис. грн., зокрема придбано обладнання і предмети довгострокового користування (дизельний генератор для забезпечення безперебійного електропостачання Нижньовербізького ЗДО «Веселка» під час вимкнення електроенергії).

По бюджетній програмі  «Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок коштів місцевого бюджету» по загальному фонду використано 20353,4 тис. грн.

Для виплати заробітної плати використано 11188,5 грн. Відповідно для оплати нарахувань на оплату праці використано 2407,5 тис. грн.

Додатково за рахунок перерозподілу видатків, що передбачались на утримання закладів загальної середньої освіти з бюджету Нижньовербізької сільської територіальної громади виділено та використано на оплату корекційно-розвиткових занять кошти у сумі 52,9 тис. грн.

На придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів використано 22,0 тис. грн.

На харчування дітей закладів загальної середньої освіти використано 1514,2 тис. грн.

На оплату комунальних послуг та енергоносіїв установами освіти у звітному періоді використано 3367,8 тис грн.

На створення безпечного освітнього середовища у закладах освіти на придбання будівельних матеріалів (залізобетонні блоки та метал) профінансовано кошти 205,8 тис. грн.

Видатки по спеціальному фонду по закладах загальної середньої освіти склали 1677,0 тис. грн.

Для оплати продуктів харчування використано 149,0 тис. грн.

На проведення капітальних видатків установами освіти за рахунок коштів обласного, сільського бюджетів використано 1305,5 тис. грн., зокрема проведено заходи з енергозбереження на суму 300,0 тис. грн., створення захищених просторів та найпростіших укриттів на суму 1005,5 тис. грн.

По бюджетній програмі «Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок освітньої субвенції» по загальному фонду використано 40817,0 тис. грн.

Для виплати заробітної плати використано 33577,4 грн. для оплати нарахувань на оплату праці використано 7239,6 тис. грн.

По бюджетній програмі  «Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок залишку коштів за освітньою субвенцією на кінець бюджетного періоду (крім залишку коштів, що мають цільове призначення, виділених відповідно до рішень Кабінету Міністрів України» по загальному фонду використано 831,9 тис. грн.

На виплату заробітної плати використано 681,9 грн.

Для оплати нарахувань на оплату праці використано 150,0 тис. грн.

По бюджетній програмі «Надання позашкільної освіти закладами позашкільної освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми» по загальному фонду використано 390,9 тис. грн.

Для виплати заробітної плати використано 324,3 грн.

На оплату нарахувань на оплату праці використано 66,6 тис.грн.

По бюджетній програмі «Надання спеціалізованої освіти мистецькими школами» по загальному фонду використано 2471,9 тис. грн.

На виплату заробітної плати використано 1906,5 тис.грн.

На виплату нарахувань на оплату праці використано 421,2 тис. грн.

На оплату комунальних послуг та енергоносіїв дитячої школи мистецтв  у звітному періоді використано 102,5 тис грн.

Видатки по спеціальному фонду по дитячій школі мистецтв склали 71,6 тис. грн. На виплату заробітної плати використано 28,0 тис. грн. Відповідно для оплати нарахувань на оплату праці використано 6,2 тис. грн.

По бюджетній програмі «Підвищення кваліфікації, перепідготовка кадрів закладами післядипломної освіти» по загальному фонду використано 33,9 тис. грн.

По бюджетній програмі «Інші програми та заходи у сфері освіти» по загальному фонду використано 72,4 тис. грн., Видатки проводились на виконання заходів Програму розвитку освіти Нижньовербізької сільської територіальної громади на 2024-2028 роки.

По бюджетній програмі  «Надання освіти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами» по загальному фонду використано 97,5 тис. грн.

Для фінансування заробітної плати використано 79,9 грн. Відповідно для оплати нарахувань на оплату праці використано 17,6 тис. грн.

Додатково за рахунок перерозподілу видатків, що передбачались на утримання закладів загальної середньої освіти з бюджету Нижньовербізької сільської територіальної громади виділено та використано на оплату корекційно-розвиткових занять кошти у сумі 52,9 тис. грн.

По бюджетній програмі  «Надання освіти за рахунок залишку коштів за субвенцією з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами» по загальному фонду використано 21,9 тис. грн.

Для виплати заробітної плати профінансовано 18,0 грн.

Для оплати нарахувань на оплату праці використано 3,9 тис. грн.

По бюджетній програмі «Забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» по загальному фонду використано 434,5 тис. грн. Оскільки, у 5 із 6 закладах освіти, харчування учнів організовано у вигляді послуг аутсорсингу, з місцевого бюджету, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, дофінансовувалось 30 відсотків на покриття витрат харчування.

Охорона здоров’я

В 2024 році по бюджетній програмі  «Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» на утримання КНП «Центр ПМСД Нижньовербізької сільської ради» по загальному фонду використано 429,6 тис. грн.

Для оплати комунальних послуг та енергоносіїв використано кошти в сумі 290,2 тис. грн.

По коду «Інші виплати населенню» профінансовано кошти в сумі 139,4 тис. грн. Вказані видатки здійснено на виконання Програми підтримки та розвитку установ первинної медико-санітарної допомоги.

По бюджетній програмі «Програми і централізовані заходи боротьби з туберкульозом» використано 4,5 тис. грн.

По бюджетній програмі «Інші програми та заходи у сфері охорони здоров’я» використано 244,7 тис. грн.

Соціальний захист та соціальне забезпечення

Кошти на фінансування видатків по соціальному захисту населення за 2024 рік профінансовані на суму 8183,9 тис. грн.

По бюджетній програмі «Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» по загальному фонду використано 7,2 тис. грн.

По бюджетній програмі «Інші заходи та заклади молодіжної політики» по загальному фонду використано 16,3 тис. грн.

По бюджетній програмі  «Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги» по загальному фонду використано 110,7 тис. грн.

По бюджетній програмі «Надання пільг населенню (крім ветеранів війни і праці, військової служби, органів внутрішніх справ та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи) на оплату житлово-комунальних послуг» по загальному фонду використано 130,9 тис. грн.

По бюджетній програмі «Забезпечення діяльності інших закладів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення» по загальному фонду використано 726,4 тис. грн. Для виплати заробітної плати використано 592,7 грн. Для оплати нарахувань на оплату праці використано 133,6 тис. грн.

По бюджетній програмі «Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення» по загальному фонду профінансовано 7192,2 тис. грн., Вказані видатки здійснено на виконання заходів Комплексної програми соціального захисту та підтримки населення, яке проживає у населених пунктах Нижньовербізької сільської ради на 2021-2024 роки та Програми підтримки військовослужбовців, учасників бойових дій потерпілих внаслідок російської агресії та війни в Україні зареєстрованих на території Нижньовербізької сільської територіальної громади, а також їх рідних на 2023-2025 роки.

Відповідно до заходів Комплексної програми соціального захисту та підтримки населення Нижньовербізької сільської громади на 2021-2024 роки, надано:

  • 245 особам одноразову грошову допомогу на лікування;
  • 32 – на вирішення соціально-побутових питань;
  • 25 – на поховання непрацюючих громадян працездатного віку;
  • 4 – одноразову грошову допомогу одному з членів сім’ї військовослужбовця, що загинув при відсічі збройної агресії російської федерації проти України і забезпечення національної безпеки усунення загрози небезпеки державної незалежності України;
  • 12 особам – щорічну одноразову допомогу зареєстрованим у Нижньовербізькій громаді членам сім’ї військовослужбовців, що загинули при відсічі збройної агресії російської федерації проти України і забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державної незалежності України, її територіальної цілісності;
  • 61 особі – одноразову грошову допомогу учасникам бойових дій (звільнені, демобілізовані, учасники бойових дій на території інших держав).

Загалом відповідно до Комплексної програми соціального захисту та підтримки населення Нижньовербізької сільської громади у 2024 р., профінансовано 2033,9 тис.грн.

Відповідно до заходів Програми підтримки військовослужбовців, учасників бойових дій, потерпілих внаслідок російської агресії та війни в Україні, зареєстрованих на території Нижньовербізької сільської територіальної громади, а також їх рідних у 2024р. , надано:

1) одноразову грошову допомогу 143 військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях, здійсненні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації проти України, на загальну суму 2922,9 тис.грн;

2) одноразову допомогу 34 військовослужбовцям або учасникам бойових дій на лікування (реабілітацію) внаслідок поранення, контузії, каліцтва, потерпілих внаслідок російської агресії та війни в Україні, зареєстрованих на території Нижньовербізької сільської територіальної громади, на загальну суму 1305,24 тис.грн, з них:

  • 15 особам на лікування легких поранень, на загальну суму 306 600 грн;
  • 19 особам на лікування важких поранень, на загальну суму 998 640 грн.

          3) 5 особам одноразову допомогу одному з рідних безвісти зниклої/зниклого військовослужбовця або учасника бойових дій, потерпілих внаслідок російської агресії та війни в Україні, зареєстрованих на території Нижньовербізької сільської територіальної громади, на загальну суму        306,6 тис.грн;

4) 1 особі на 2 дітей щорічну одноразову матеріальну допомогу до Дня Святого Миколая дітям до 18 річного віку безвісти зниклої/зниклого, загиблого(ї)/померлого(ї) військовослужбовця або учасника бойових дій, потерпілого(ї) внаслідок російської агресії та війни в Україні, або які мають статус згідно ст. 10 1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і зареєстровані на території Нижньовербізької сільської територіальної громади, на загальну суму 12,78 тис.грн.

5) 73 особам на 110 дітей щорічну одноразову матеріальну допомогу до Дня Святого Миколая дітям до 18 річного віку всіх військовослужбовців, які зареєстровані на території Нижньовербізької сільської територіальної громади, на загальну суму 327,5 тис.грн.

За кошти сільського бюджету закуплено та передано 68 продуктових наборів до Великодня. З них для одиноких осіб похилого віку, що перебувають на обслуговуванні соціальних робітників – 38 пакунків та для сімей, що належать до вразливих категорій населення – 30 пакунків.

Культура і мистецтво

Фінансування установ культури та мистецтва у 2024 році здійснювалося за рахунок коштів обласного бюджету та бюджету Нижньовербізької сільської територіальної громади.

На утримання установ культури та мистецтва Нижньовербізької сільської територіальної громади по загальному фонду у 2024 році використано 2230,0 тис. грн.

По бюджетній програмі «Забезпечення діяльності бібліотек» по загальному фонду використано 329,3 тис. грн. для виплати заробітної плати, нарахувань на заробітну плату та енергоносіїв.

По бюджетній програмі «Забезпечення діяльності палаців i будинків культури, клубів, центрів дозвілля та iнших клубних закладів» по загальному фонду використано 1794,8 тис. грн. для виплати заробітної плати, нарахувань на заробітну плату та енергоносіїв.

По бюджетній програмі «Забезпечення діяльності палаців i будинків культури, клубів, центрів дозвілля та iнших клубних закладів» по спеціальному фонду на проведення капітальних видатків (створення найпростішого укриття Будинок Культури с.Ковалівка) використано 274,2 тис. грн.

По бюджетній програмі «Інші заходи в галузі культури і мистецтва» по загальному фонду використано 24,0 тис. грн.

Фізична культура і спорт

По бюджетній програмі «Проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту» на проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту, з метою покращення матеріально-технічної бази сільських футбольних команд, виділено 100,0 тис. грн. За рахунок зазначених коштів покращено матеріально-технічної бази сільських футбольних команд на загальну суму 12,0 тис. грн.

Житлово-комунальне господарство

По бюджетній програмі «Організація благоустрою населених пунктів» по загальному фонду використано 1940,9 тис. грн.

По бюджетній програмі «Організація благоустрою населених пунктів»  по спеціальному фонду використано 48,0 тис. грн.

По бюджетній програмі «Відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво»  по загальному фонду використано 91,5 тис. грн.

Фінансування видатків по житлово - комунальному господарству проводилося відповідно до прийнятої місцевої програми. За рахунок вищенаведених коштів фінансувалися видатки по освітленню вулиць в населених пунктах, благоустрою територій, утримання комунальних доріг в зимовий період.

Економічна діяльність

По бюджетній програмі «Здійснення заходів із землеустрою» по загальному фонду на проведення нормативно грошової оцінки земель та інвентаризації земельних ділянок використано 199,4 тис. грн.

У 2024 році належна увага приділялася фінансуванню доріг місцевого значення, комунальних доріг населених пунктів.

По бюджетній програмі «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету» по загальному фонду на проведення ремонту та утримання доріг використано 906,1 тис. грн.

По бюджетній програмі «Реалізація Національної програми інформатизації» по загальному фонду використано 275,9 тис. грн.

По бюджетній програмі «Реалізація Національної програми інформатизації» по загальному фонду використано 9,8 тис. грн.

По бюджетній програмі «Реалізація Національної програми інформатизації» по загальному фонду використано 11,6 тис.грн.

Інша діяльність

По бюджетній програмі  «Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха» по спеціальному фонду використано 2426,0 тис. грн. При цьому, на виконання заходів Програми щодо приведення захисних споруд цивільного захисту протирадіаційних укриттів (ПРУ) у готовність до укриття населення на 2022 - 2025 роки, використано на проведення капітальних ремонтів 564,2 тис. грн.

По бюджетній програмі «Забезпечення діяльності місцевої та добровільної пожежної охорони» по загальному фонду використано 819,9 тис. грн. Кошти профінансовані на оплату заробітної плати, нарахувань на заробітну плату та енергоносіїв.

По бюджетній програмі «Заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення» по загальному фонду використано 27,5 тис. грн.

По бюджетній програмі «Інші заходи громадського порядку та безпеки» по загальному фонду використано 858,3 тис. грн.

По бюджетній програмі  «Заходи та роботи з територіальної оборони» по загальному фонду використано 187,4 тис. грн.

По бюджетній програмі «Природоохоронні заходи за рахунок цільових фондів» по загальному фонду використано 2315,0 тис. грн.

По програмі «Допомога населенню, що постраждало внаслідок надзвичайної ситуації або стихійного лиха, за рахунок коштів резервного фонду місцевого бюджету» по загальному фонду використано 14,2 тис. грн.

Енергоносії

Видатки за споживання енергоносіїв бюджетними установами бюджету Нижньовербізької сільської територіальної громади за 2024 рік (по загальному фонду) складає  5202,6 тис. гривень.

Фінансування видатків за спожиті енергоносії та інші захищені статті видатків здійснюється в першочерговому порядку. Керівниками бюджетних установ здійснюється постійний контроль за дотриманням лімітів енергоносіїв та його щоденний моніторинг.

Фінансування

У 2024 році на фінансування видатків загального фонду бюджету Нижньовербізької сільської територіальної громади згідно рішень сільської ради спрямовано вільних залишків на загальну суму 15037,8 тис. грн.

 Міжбюджетні трансферти

          До загального та спеціального фонду бюджету Нижньовербізької сільської територіальної громади за 2024 рік надійшло з державного бюджету, Івано-Франківського обласного бюджету міжбюджетних трансфертів на загальну суму 71972,9 тис. грн. в тому числі у вигляді:

  • базової дотації надійшло 27347,8 тис. грн.
  • дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету надійшло 1565,8 тис. грн.
  • субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти по загальному фонду надійшло 434,5 тис. грн.,
  • субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти по загальному фонду надійшло 1355,7 тис. грн.,
  • освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам одержано 40836,6 тис. грн.
  • субвенції з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами одержано 125,3 тис. грн.
  • іншої субвенції з обласного бюджету по загальному фонду надійшло 7,2 тис. грн.
  • іншої субвенції з обласного бюджету по спеціальному фонду надійшло 300,0 тис. грн.

По бюджетній програмі  «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів» по загальному фонду використано 260,0 тис. грн., Зазначені кошти профінансовані на виконання заходів:

  • Комплексної програми удосконалення організації роботи служби превентивної поліції, покращення їх матеріально-технічного забезпечення та підняття іміджу служби в період 2021 - 2025 роках на території Нижньовербізької сільської громади – 100,0 тис. грн.;
  • Програми забезпечення пожежної та техногенної безпеки Нижньовербізької сільської територіальної громади на 2021-2024 роки – 110,0 тис. грн.;
  • Програми забезпечення реагування та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та окремих їх наслідків Нижньовербізької сільської територіальної громадина 2023-2025 роки – 50,0 тис. грн.

По бюджетній програмі  «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів» по спеціальному фонду використано 3285,9 тис. грн., Зазначені кошти профінансовані на виконання заходів Комплексної програми «Безпека та оборона Нижньовербізької сільської територіальної громади на 2022 – 2024 роки», а саме передано субвенцію військовим частинам.

Робота Центру Надання Адміністративних Послуг (ЦНАП) Нижньовербізької сільської ради у 2024р.

Упродовж  2024 року Центр надання адміністративних послуг Нижньовербізької сільської ради надав громадянам 4973 адміністративні послуги.

Зокрема за  2024 рік  надано 602 послуг з реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб, з яких:

  • послуги з реєстрації місця проживання – 326:
  • послуги із зняття з реєстрації місця проживання – 276:

За 2024 рік оформлено та видано 1868 витягів з реєстру територіальної громади.

В частині Державної реєстрації актів цивільного стану за 2024 рік надано послуг ДРАЦС в кількості – 178. В тому числі:

  • народження:  зареєстровано 55 народжень,
  • смерть:  зареєстровано 117 смертей,
  • шлюб: зареєстровано 6 шлюбів.

ЦНАП надав 903 послуги соціального характеру, зокрема: приймалися документи та оформлювалися довідки ВПО (внутрішньо переміщена особа), заяви на виготовлення засобів реабілітаці, оформлення заяв на видачу посвідчень (інваліди, багатодітні) заяви на різні види допомог, субсидії, пільги, та ін.

 

Нипжньовербізький сільський голова                       Ярослав МЯКУЩАК

2025 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше

cancel