Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Протидія торгівлі людьми. Сексуальна експлуатація в гуманітарному контексті.

Новина
31.07.2023

В умовах переміщення, втікаючи від обстрілів у безпечні регіони України  чи за кордон, жінки, чоловіки, діти та особи з інвалідністю зіштовхуються з найбільшими ризиками постраждати від сексуальної експлуатації та наруги. Адже перебуваючи у складному фінансовому та психологічному стані вони стають особливо вразливими та можуть потрапити до рук злочинців.

Сексуальна експлуатація та наруга — це форма чи спроба зловживання вразливим становищем, владою чи довірою з метою отримання вигоди (матеріальної, соціальної чи політичної) — шляхом сексуальної експлуатації іншої особи.

У кризових умовах, таких як війна та внутрішнє переміщення, сексуальна експлуатація та наруга може проявлятися ще й в гуманітарному контексті. Наприклад, у спробі вчинення будь-яких небажаних дій сексуального характеру в обмін на їжу або іншу гуманітарну допомогу, працевлаштування тощо.

Види та ознаки сексуальної експлуатації:

  • примус до сексуальних послуг в обмін на гуманітарну допомогу, гроші, навчання, роботу, товари чи послуги;
  • вимоги здійснювати дії сексуального характеру в обмін на безкоштовне проживання;
  • використання у проституції, порнографії, стриптизі чи вебкамі (спілкуванні еротичного характеру за допомогою відеочату);
  • дії сексуального характеру без усвідомленої згоди або згоди отриманої під тиском;
  • вимоги надіслати фото або відео сексуального характеру тощо.

Будь хто може пережити сексуальне насильство. Ніщо не може виправдати насильство. Не мовчіть! Ви маєте право на безпечне життя без страху і на майбутнє без насильства.

Фахівці Карітас Івано-Франківськ готові допомогти вам відновити життя, стабілізувати фінансове становище, вирішити юридичні питання та надати психологічну допомогу.

Для отримання допомоги звертайтеся за телефонами:

Консультаційний центр: 066-820-44-46; 096-140-31-14

Психолог: 066-334-22-60

Юрист: 096-791-56-18

«Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультації мігрантів:

527; 0 800 505 501

Інформаційна  кампанія  проходить  у рамках проекту "Безпека кожного у спільних рішеннях", який  реалізується Карітас Івано-Франківськ за сприяння Івано-Франківської ОВА, за підтримки IOM Ukraine та фінансування Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine - USAID Україна та Міністерств закордонних справ Норвегії Ministry of Foreign Affairs (Norway) .

Новини на цю ж тему

Протидія торгівлі людьми. Експлуатація в полоні.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну російські силовики затримують і катують мирних жителів. Громадянських використовують як «обмінний фонд» і змушують рити окопи, звинувачують абсурдно та місяцями тримають під вартою.
Новина
01.08.2023

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі є торгівля людьми. Це явище, яке порушує права людини, принижує її честь та гідність.
Новина
30.07.2023

Протидія торгівлі людьми. Сексуальна експлуатація.

Сексуальна експлуатація щодо жінок та чоловіків, дівчаток та хлопчиків насправді є, і вона може проявлятися прямо як сексуальна експлуатація або як торгівля людьми. Це може бути як в межах України, так і за кордоном.
Новина
29.07.2023

Протидія торгівлі людьми. Трудова експлуатація.

Серед багатьох форм торгівлі людьми найбільше випадків місце посідає трудова експлуатація. Примусова праця - це ситуація, в якій жертви змушені працювати проти їхньої власної волі, під погрозою насильства або інших форм покарання...
Новина
28.07.2023
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше